Пам`ятка для батьків

Пам’ятка для батьків

майбутніх першокласників

1.    Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не говоріть образливі слова.
2.    Не підганяйте дитину, розрахувати час – це Ваш обов’язок, якщо ж Ви із цим не впорались – дитина не винна.
3.    Нехай дитина не йде до школи без сніданку: там вона багато працює, витрачає сили.
4.    Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
5.    Забудьте фразу: «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте їй тисячу запитань, дайте розслабитися.
6.    Зауваження вчителя вислуховуйте в присутності дитини. Вислухавши, не сваріться. Говоріть з дитиною спокійно,
7.    Після школи дитина повинна 2 - 3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань – із 15.00 до 17.00.
8.    Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли буде потрібна Ваша допомога, то без крику, вживаючи слова «ти вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював вчитель», допоможіть дитині.
9.    При спілкування з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…».
10.   Протягом дня, знайдіть хоча би півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль і радощі.
11.   У сімї  має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною. Коли щось не виходить, не соромтесь звертатися за порадою до психолога чи вчителя.
12.   Знайте, що діти люблять казки, пісні, лагідні слова (особливо перед сном). Не лінуйтеся зробити це для них.
І незалежно від успіхів Вашої дитини, намагайтесь створювати здоровий настрій перед школою, за якого вона б прагнула до знань, не боялася низьких балів і була впевнена у тому, що вона для вас найулюбленіша!