Протидія булінгу

9 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року
№ 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які  полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або ф

ізичному здоров'ю потерпілого.
Типові ознаки булінгу (цькування) такі:
•    систематичність (повторюваність) діяння;
•    наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
•    дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та /або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 52 «КАЗКОВИЙ» ЗАГАЛЬНОГО ТИПУ

м. Кропивницький, вул. Комарова 11, тел. 33-05-02,[email protected], код в ЄДРПОУ 32791162

НАКАЗ

від «30» вересня 2022р.                                                                                                             № 137/о

Про виконання заходів щодо

попередження насильства

на 2022/2023 навчальний рік

На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07 грудня 2017 року, Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, наказу Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2018 року №1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», наказу управління освіти Кропивницької міської ради від 28.09.2022р. №1135/о та з метою захисту дітей від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження, попередження жорстокого поводження по відношенню до дітей

НАКАЗУЮ:

1.  Призначити Ірину БОГУН, вихователя - методиста закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб.

2. Вихователю – методисту Ірині БОГУН:

2.1. Розробити та затвердити цим наказом план заходів щодо попередження насилля відносно дітей на 2022 – 2023 н.р.

До 03.10.2022р.

2.2. Забезпечити в межах компетенції реалізацію заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

2.3. Надавати інформацію про виконання заходів попередження насилля відносно дітей в управління освіти щоквартально  до  25 вересня, 25 грудня,  25 березня, 25 червня.

2.4. Розмістити на інформаційному стенді та офіційному веб-сайті контактну інформацію уповноваженої особи закладу, інформацію про організації, установи, служби підтримки, до яких можна звернутися у випадку насильства або загрози його вчинення.

2.5. Постійно організовувати соціально-педагогічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від насильства.

2.6. Вчасно повідомляти департамент соціальної політики Кропивницької міської ради, управління освіти Кропивницької міської ради, управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради, Головне управління Національної поліції про випадки насильства відносно дітей в сім’ї або реальну загрозу його вчинення.

2.7. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов’язку повідомляти керівника закладу про випадки насилля, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Термін виконання – постійно

Відповідальна: вихователь-методист

Ірина БОГУН

3.  Вихователям дошкільного навчального закладу:

3.1. Нести персональну відповідальність за дотримання законодавства щодо захисту суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насилля серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моральних принципів у дітей

3.2. Проводити заходи щодо попередження насильства відносно дітей, що спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали  від такого насильства.

3.3. У разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, повідомляти керівника закладу освіти чи вихователя-методиста з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

Термін виконання – постійно

Відповідальні: вихователі всіх вікових груп

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Вихователь – методист                                                                                                                             Ірина БОГУН