Харчування

Впровадження системи «ХАССП»

(англ. "НАССР")
 у роботу ДНЗ №52 «Казковий».

В дитячих садках і освітніх установах – це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом.

На  відміну від  дорослих, у  малечу  немає вибору, де  харчуватися і як   харчуватися, тому,  адміністрація  цих установ зобов'язана на законодавчому рівні розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи «ХАССП».

Реалізація згаданої концепції дозволяє домогтися
наступних позитивних моментів
:

·         В обов'язковому порядку контролюється сировина, що поставляється
в ЗДО для приготування їжі для дітей;

·         Існує можливість документального контролю, які проби проходила сировина, перед тим, як потрапити на стіл до дитини;

·         Здійснюється жорсткий контроль за умовами її приготування в частині дотримання вимог санітарії та гігієни:

1.    Своєчасна і якісна дезінфекція інвентарю, приміщення їдальні і кухні;

2.    Особиста гігієна персоналу;

3.    Правильне прибирання відходів і сміття;

4.    Відсутність комах тощо.

·         Продукти, які не відповідають за якістю тим, з яких дозволено готувати їжу дітям, повертаються постачальникам або утилізуються;

·         Жорсткий контроль за зберіганням продуктів і напівфабрикатів.

Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Головним завданням системи«ХАССП» є:

- аналіз небезпек і проведення поетапного контролю над усіма етапами -приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Контроль, що реалізується в рамках створеної системи менеджменту, передбачає відпрацювання «пакету документів» і їх неухильного виконання.

Сюди входять:

·         Вимоги, яким повинні відповідати наявні в харчоблоці ДНЗ посуд, кухонний інвентар і обладнання;

·         Вимоги, які пред'являються до кулінарних виробів і харчових продуктів
на етапах споживання, приготування, зберігання;

·         Вимоги, які регламентують безпеку на етапах приготування їжі (за видами харчової продукції)

Перелік ККТ

(критичних контрольних точок)
на етапах виготовлення харчової продукції:

1.  Придбання харчової сировини;

2.  Контролю упаковки, в якій знадходять продукти;

3.  Порядок контролю ККТ на етапі приготування їжі;

4.   Алгоритм дії посадової особи при виявленні відхилень фактичних параметрів від встановлених.

Закони

- Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

- Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»

- Закон України "Про відходи"