Писемність та мова

Місячник української писемності та мови  який проходить з 01.11.2019р. став великим традиційним святом для працівників, вихованців та їх батьків дошкільного навчального закладу №52, які не байдужі до поступу національної культури.

Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України. Бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.

План заходів

по проведенню Місячника української писемності та мови

На виконання Указу Президента України № 1241 від 06.11 1997 року «Про День української писемності та мови»,   наказу № 658/о  від 18.10.2019 року по управлінню освіти Міської ради м. Кропивницького «Про проведення Місячника української писемності та мови в  закладах освіти міста», наказу по закладу дошкільної освіти  №182/о від 21.10.19р.та відповідно до плану роботи центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Міської ради м. Кропивницького, річного плану установи, з метою підвищення престижу рідної мови, рівня чистоти її вживання, високої культури, вивчення історії та піднесення її ролі у формуванні особистості з 01.11.2019 по 29.11.2019 року у закладі провести Місячник писемності та мови

З метою забезпечення методичного супроводу організації та проведення заходів в рамках Місячника української писемності та мови проведено наступні заходи:

Відкриття Місячника та ознайомлення педагогів з планом роботи;

01.11.2019р.

Консультацію для вихователів: «Що є справжнім читанням для дошкільняти?»

14.11.2019р.

Протягом місяця проводити активну роботу  по розвитку українського мовлення, використовуючи засоби народознавства.

протягом місяця

Анкетування педагогів «Українську мову знаю і поважаю».

02.11.2019р.

Засідання круглого столу:  «Куточок книги в групі ЗДО як засіб формування читацької культури дошкільника».

06.11.2019р.

Конкурс на Кращий куточок книги в групі ЗДО: «Дитячі книги пишуться для виховання, а виховання – велика справа, ним вирішується доля людини»

В.Р. Белінський.

01.11.2019р.

Провести практикум з педагогами щодо удосконалення культури державної мови «Культура мовлення вихователя»;

22.11.2019р

Організувати:

-  для працівників ЗДО музично-літературний вечір української поезії та українського романсу під час якого читались вірші поетів Кіровоградщини: Наталія Біденко, Олександра Решетова, Олени Горобець, Олесі Мамчиць

26.11.2019р.

Освітньо – мовленнєва робота з дошкільниками:

Організувати:

- з дітьми старшої груп №7 екскурсію до центральної дитячої бібліотеки імені Т.Г.Шевченка. Тема: «Національний скарб – українська книга» де відбулася зустріч з дитячою письменницею Зоряною Лист.

29.11.2019р.

- Свято української мови (Групи №6,9)

12.11.2019р.

- свято: «Моя мова калинова – українська моя мова» (групи №8,7)

13.11.2019р.

-  свято: «Щоб то здавалося, слова» (групи №10,12)

19.11.2019р.

- перегляд вистави театру ляльок-маріонеток «Навіщо потрібні коти?»

20.11.2019р.

ІІ. Тиждень театралізованої діяльності: «Казка в гості завітала»:

- Театралізована гра «Впізнай казку»

Показ настільного театру «В світі українських казок»

Вікторина за казками «З якої казки?»

Драматизація української народної казки «Колосок»

Показ лялькового театру за музичною казкою «Коза та семеро козенят»

ІІІ Тиждень: «Поетична сила слова»:

Стежками малих фольклорних жанрів

Літературний  вечір: «Я умію гарно читати вірші»

Інтегровані заняття у середніх групах: «Мова рідна, слово рідне».

Заняття у старших групах: «Ой яка чудова українська мова».

Психологічна гра-заняття для молодших дошкільників: «Весела мандрівка  у країну віршів»

ІУ Тиждень музично-літературний:

Корисне дозвілля  для старших дошкільників: «Мої власні вірші»

Конкурс серед старших дошкільників на кращу хороводну, народну рухливу  гру

Конкурс на кращих читців поезії серед дітей та дорослих

Хвилинки правильної вимови «Щоб ротик був слухняним».

Слухання українських народних пісень на аудіо носіях.

Забезпечення активного вивчення живої народної мови в родинному вихованні

1.     Спільний тематичний захід  дітей, вихователів та батьків до Дня писемності та мови: Родинне свято «У родинному колі» (група №2)

2. Консультації  для батьків «Дитяча книга в родині», «Які книги читати в сімейному колі».

3.  Консультація «Вимоги до якості мовлення дорослих».

4. Конкурс спільної творчої діяльності батьків та дітей «Моя власна казка» та малювання ілюстрацій до неї.

5.  Організувати вечір – батьківські посиденьки «І багата і чудова наша українська мова» (група №12, старша)

6.  Конкурс на кращих читців поезії, співу серед дітей та дорослих (батьків, сестер, бабусь, дідусів) (група старша №9)

Матеріали Місячника розмістити на сайті ЗДО №52

План склала вихователь-методист                       Грінченко В.О.