фрукти

Екзотичні фрукти

Апельсин допомагає швидко покращити стан організму після стресів, відновлює всі життєво важливі функції. Допомагає подолати застуду, грип, ГРВІ, ангіну, бронхіт завдяки великому вмісту вітаміну С. Сприяє зниженню артеріального тиску у людей з атеросклеро­зом судин.

Хурма за своїми властивостями поступається іншим фруктам, тому не вважається не­обхідним елементом харчування дітей. Її соковиті плоди досить калорійні, адже в них багато глюкози і фруктози. Запропонувати її можна дітям після 3-х років. Будьте обережні, хурма може викликати у них алергічну або помилково алергічну реакцію.

Фейхоа. Як і у випадку з хурмою, особливої необхідності давати дітям фейхоа немає. Це субтропічний фрукт, який містить досить багато йоду та харчових волокон, що потрібні для нормальної роботи травної системи. Плоди фейхоа швидко псуються, тому більшість госпо­динь вважають доцільним робити з них варення. Проте варто нагадати, що в ньому майже не залишається корисних речовин. Фейхоа можна давати дитині не раніше 3-х років.

Гранат. Його плоди багаті на фолієву та лимонну кислоти, до того ж вони містять ба­гато дубильних речовин — сполук, які мають властивість гальмувати деякі процеси в киш- ківнику. З цієї причини, а ще через кислий і терпкий смак, дітям гранати дають дуже рідко, в основному у вигляді соку, і не раніше 3-х років. До того ж вони можуть викликати у дітей алергію.

Манго — чемпіон за вмістом провітаміну А (бета-каротину] разом з динею і абрико­сом. Цей елемент відповідає за нічний зір, покращує стан слизових оболонок і шкіри, під­вищує опірність організму інфекціям. Вітаміну С у манго так само багато, як і в цитрусових. Є в ньому і залізо.

Лічі багатий вітамінами групи В, особливо вітаміном ВЗ, який дуже корисний для шкі­ри, проте через великі кісточки з цим плодом слід бути уважними.

Ананас — хороше джерело вітаміну С і провітаміну А. У ньому також є особливий фер­мент, який стимулює засвоєння жирів і білків з м'яса та риби. Саме цю властивість ананаса дієтологи використовують для створення засобів для схуднення.

Банани містять вітаміни групи В, необхідні для засвоєння поживних і мінеральних ре­човин. Його м’якоть легко перетравлюється і деякою мірою діє на кишківник заспокійливо, тому цей фрукт можна давати навіть піврічним дітям, але тільки за умови, що на нього не­має алергії.

Ківі багатий вітаміном С і магнієм. Єдиний його мінус подразнювати чутливі стінки кишківника дитини.

Місцеві фрукти та ягоди

Яблука сприяють нормалізації обміну речовин, відновленню організму після фізично­го навантаження. Містять багато мінеральних речовин, важливих для кровотворення: залі­зо, марганець. Яблучний сік багатий на калій, натрій і кальцій в оптимальному поєднанні, що сприяє нормалізації функції серцево-судинної системи.

Виноград має загальнозміцнювальну, бактерицидну, сечогінну, проносну, потогінну та відхаркувальну дію. Сприяє видужанню при ангіні, ГРВІ, бронхітах, захворюваннях нирок, знижує рівень холестерину в крові, нормалізує артеріальний тиск.

Абрикос не є оригінальним за складом, проте мінеральні речовини, що містяться в ньому — калій, залізо, йод, — визначають його цінність. Пектин, що є в абрикосах, здатний виводити з організму токсини, шлаки, солі важких металів та позбавляти судини холестери­нових бляшок. Вітамін А та каротин сприяють формуванню нових клітин, що допомагає упо­вільнити процеси старіння, та відіграють важливу роль для збереження зору.

Персик позитивно впливає на серцеві м'язи. Регулярне вживання допомагає позбутися аритмії, підвищує рівень гемоглобіну в крові, позитивно впливає на роботу печінки, шлунку, а вміст вітамінів В і С підвищує опірність організму застудним захворюванням та додає ба­дьорості.

Груша — джерело вуглеводів, органічних кислот, дубильних речовин, вітамінів — пе­реважно С і Р, каротину, мікроелементів. Рекомендується тим, у кого є атонія кишківника.

Слива має проносний ефект та стимулює перистальтику кишківника, а у разі захворю­вань печінки стимулює виділення жовчі, має здатність виводити холестерин з організму. Її сік позитивно впливає також при захворюваннях нирок та гіпертонічній хворобі, завдяки вмісту калію, який стимулює виведення надлишків води та солі з організму.

Полуниця (суниця) корисна при захворюваннях шлунково-кишкового тракту — колі­тах, гастритах, захворюваннях печінки та жовчного міхура, геморої. Сік полуниці допомагає позбавитися глистів та знешкоджує багато хвороботворних бактерій, що сприяє загоєнню ран та язв. Ним можна лікувати стоматити та гінгівіти.