Тиждень охорони праці

28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Ця дата є важливою нагодою неодноразово привернути увагу суспільства до надважливої проблеми, а саме - збереженню життя і здоров’я людей на кожному робочому місці у трудових колективах підприємств, установ, організацій.

Цьогорічний День охорони праці відзначаємо в особливих умовах. Усім нам доводиться переживати складний час: весь світ і нашу державу охопила глобальна проблема - пандемія коронавірусної інфекції. Це є велике випробування як для дорослих так і дітей. Малята цілодобово перебувають вдома, а завдання сім’ї створити всі комфортні та безпечні умови для дошкільнят.

Звіт

про проведену роботу до Всесвітнього Дня охорони праці 28 квітня 2020р.

На підставі наказу управління освіти міської ради м. Кропивницького від 23.04.2020р. №203/о та наказу по ЗДО №52 «Казковий» від 24.04.2020р. №56/о «Про відзначення у 2020році Дня охорони праці» в закладі був проведений  Всесвітній день охорони праці на тему: «Зупинемо пандемію: безпека і здоров’я на роботі зможуть врятувати життя».

В рамках якого були проведені слідуючі заходи:

1.     Виданий наказ по ЗДО від 24.04.2020р. №56/о «Про відзначення у 2020 році Дня охорони праці».

2.     Затверджені заходи  по проведенню Всесвітнього Дня охорони праці в ЗДО.

3.     Ознайомили всіх працівників із зверненням Оргкомітету з відзначенням Дня охорони праці під девізом: «Зупинемо пандемію: безпека і здоров’я на роботі зможуть врятувати життя».

4.     Проведена перевірка стану охорони праці, пожежної безпеки з оформленням відповідного акту.

5.     Проведена роз’яснювальна робота з батьками в режимі онлайн «Де чатує небезпека», проведені консультації «Діти самі вдома: основні спостереження та поради батькам під час карантину в садочках», «Під час карантину не залишайте дітей самих, і спілкуйтесь з ними».

6.     Розроблені пам’ятки «Профілактика дитячого травматизму вдома».

7.     Серед учасників освітнього процесу ЗДО запроваджено челендж «Я за безпеку моїх батьків під час пандемії».

8.     Організовано конкурс дитячих малюнків «Зупинемо коронавірус».

9.     Проведена  консультація в режимі онлайн для педагогів на тему: «Що не можна робити дітям вдома», «Кожен день у радість. Сучасні підходи до організації життєдіяльності дітей у ЗДО та сім`ї»

28 квітня

Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

В закладі  був проведений Тиждень охорони праці з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці в рамках якого були проведені слідуючи заходи:

1. Комісією закладу було перевірено технічний стан будівель та споруд на території закладу з оформленням відповідного акту.

2. Проведений конкурс малюнків на тему: «Охорона праці очима дітей та батьків».

3. Проведено для дітей виставу: «Як поводитись, щоб не нашкодити»

4. Проведено конкурс найкраще робоче місце :

5.     Проведено бесіди з дітьми старшого дошкільного віку:

«Небезпечні комп’ютерні ігри»

«Безпека праці батьків - моє щасливе дитинство»

На виконання наказу по дошкільному навчальному закладу від 17.04.2015року №54  та згідно плану заходів по ДНЗ щодо підготовки та проведення Тижня охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці  під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» в ДНЗ№52  з 20.04. - 24.04.2015року був  проведений Тиждень охорони праці.

Метою проведення Тижня - комплексне розв’язання питань забезпечення умов праці, навчання та виховання учасників начально-виховного процесу та активізація діяльності ДНЗ з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Протягом Тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, відповідних інструкцій. Під час Тижня охорони праці були  проведені такі заходи:

1. Практичним психологом 22.04.2015р.був проведений семінар з педагогічними працівниками на тему. «Синдром професійного вигорання»

2. На  нараді при завідувачу   21.04.2015р. проведено  обговорення питання про   Всесвітній день охорони праці.

3. Проведено огляд-конкурс «Найкраще робоче місце» переможцем стали працівники пральні.

4. В групових батьківських куточках та в профспілковому куточку виставлені  матеріали щодо проведення і відзначення Всесвітнього Дня охорони праці.

5. Проведено конкурс серед дітей старшого дошкільного віку малюнків на тему : «Охорона праці - очима дітей».

6. Проведена розвага для дітей старшого дошкільного віку на тему:  «Випадок у лісі».

7.  Поновлені інформаційно – довідкові матеріали в куточках безпеки життєдіяльності.