Гри на музичних інструментах

«Веселий оркест» - гурток гри на дитячих музичних інструментах.

Керівник гуртка - музичний керівник закладу Волкова Н.І

Зазначений гурток розвиває музичні здібності дітей: гри на дитячих музичних інструментах, поглибленого вивчення елементарної нотної грамоти, співу.

Програма гуртка з гри на музичних інструментах

дітей дошкільного віку

Метою програми є всебічний розвиток дитини, розвиток її музичних здібностей, творчих здібностей, засобами навчання грі на дитячих музичних інструментах і музичних іграшках у дошкільному закладі.

Програмові завдання:

1.  Послідовно знайомити дітей всіх вікових груп з музичними інструментами (металофон, бубни, брязкальцями, ксилофон, барабан).

2. Поетапне навчання елементарним прийомам гри на музичних інструментах.

3. Знайомство дітей з різними, зокрема класичними ударно – клавішними (піаніно, рояль), і народними струнними (цимбали, бандура, балалайка, гуслі, арфа) музичними інструментами.

4. Розповідь про старовинні та сучасні музичні  інструменти які поширені в Україні, знайомство з їх зовнішнім виглядом і звучанням.

5. Вчити дізнаватися і виділяти звучання окремих музичних інструментів.

Створюючи умови для розвитку творчої активності дітей у музичній діяльності, заохочувати їх до імпровізації в грі на музичних інструментах; надавати дітям право вибору засобів для імпровізації та самовираження (спів та гра на різних музичних інструментах).

Колективна участь у дитячому оркестрі сприяє широкому залученню дошкільників до самостійних занять музикою.

У різних країнах все більше використовують так зване «елементарне музикування» видатного німецького композитора Карла Орфа, в якому найважливіше місце  відводиться музично-ритмічному вихованню. Орф  робив акцент на спів, що має іти від серця, ним коригується імпровізація, рух та гра на найпростіших ударних інструментах. Одна із загальних ідей, що лягла в основу системи музичного виховання Карла Орфа: «Кожний пізнає лише те, що сам пробує зробити»

Елементарне музикування з інструментами Карла Орфа є однією з улюблених та найцікавіших форм музичної діяльності дошкільників. Довіряючи педагогам своїх дітей батьки мріють їх бачити всебічно розвиненими, гармонійними особистостями. Система Карла Орфа є ключем до розвитку дитячої музичної творчості. Захоплення дітей таким музикуванням, їх бажання грати і співати є настільки сильним, що вони не помічають великої навчальної роботи, яка проводиться з ними в процесі музикування.

Гра на інструментах – цікава й корисна для дітей музична діяльність. Музичні іграшки та інструменти прикрашають життя дитини, розважають її, викликають прагнення до власної творчості, які можна розвивати і в родині.

Орфовська система музичного виховання містить такі елементи:
• мовленнєві вправи;
• поетичне музикування;
• музично-рухові вправи;
• ігри з інструментами К.Орфа;
• елементарний музичний театр.

Мовленнєві вправи доцільні для загального музичного розвитку, бо легкі й доступні для всіх дітей. Використання мовленнєвих вправ допомагає розвивати в дитини почуття ритму, формувати хорошу дикцію, артикуляцію

Поетичне музикування допомагає дітям заучують вірші на пам'ять,

Музично-рухові вправи допомагають підготувати дитину до спонтанного рухового вираження, навчають ії зображувати звуки і настрої через елементарний рух (удари, клацання, плескання, притупування).

Дитина починає усвідомлювати музику через рух.